Інвестиційний портал

Косівського району

Івано-Франківської області

Інформація про Косівський район

Косівщина – один з наймальовничіших куточків Гуцульщини, край родючих полів, луків – сінокосів, високих гір, стрімких потоків, чистого цілющого повітря, повсюдна наявність чистої води (питної), в т. ч. джерел мінеральної води. Своєрідність цього краю, краса його природних ландшафтів, багатий тваринний і рослинний світ, унікальна скарбниця природних екосистем, де збереглися рідкісні, реліктові види флори і фауни і як ніде в Україні, народні звичаї, традиційна побутова культура, народні ремесла та невичерпні багатства фольклору в усі часи приваблювали і приваблюють нині до себе численних туристів не лише з України, а й багатьох зарубіжних країн світу. Обжитість усієї території роблять її надзвичайно привабливою для мандрівок людям будь-якого віку і в будь-яку пору року.

Площа району – 986 кв. км. ( 6,5 % території області ). Чисельність наявного населення становить 88268 чол., що складає 6.4 відсотки від загальної чисельності населення області. Чисельність міського населення – 14552чол.(16,5 %), сільського – 73716 чол.(83,5 %).

Район розташований на передгір'ї і низько гір'ї Покутських Карпат.

Межує із Снятинським, Коломийським, Надвірнянським, Верховинським районами Івано-Франківської області та Вижницьким та Путильським районами Чернівецької області.. .

Адміністративно-територіальний устрій

міст 1

селищ міського типу 2

всього населених пунктів 45

місцевих рад:

районних 1

міських 1

селищних 2

сільських 37

60 % населених пунктів району мають статус гірських.

Підсумки роботи господарського комплексу району за останні роки свідчать про досягнення позитивних результатів в економіці району.

Щорічно зростає обсяг реалізації промислової продукції. Так, за 2010 рік обсяг реалізації промислової продукції в порівнянні з 2009 роком збільшився на 16% .

Збільшуються обсяги інвестицій в економіку району. За 2010рік обсяг капіталовкладень зріс у 1,5 раза. в порівнянні з 2009 роком.

Зростає рівень заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата одного середньооблікового штатного працівника за 2010 р. збільшилася на 19,7 %.

На протязі останніх років спостерігався ріст кількості суб'єктів малого підприємництва. Станом на 01.01.2011 року в районі зареєстровано 5154

СПД - фізичних осіб і 720 юридичних осіб.

Для створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, спрощення державної реєстрації, спрощення та прискорення проходження дозвільних процедур в райдержадміністрації працюють реєстраційна палата та дозвільний центр.

Підприємці району здійснюють зовнішньоторговельні операції з партнерами із Молдови, Росії, Польщі, Нідерландів, Італії, Німеччини. Продукцією, що експортується є деревина та вироби з неї, різні промислові товари. Імпортувалися транспортні засоби; вироби з каменю, гіпсу; полімерні матеріали, недорогоцінні метали та вироби з них.

Косівський район, як один з гірських районів області має незначні площі сільськогосподарських угідь – 39,6 тис. га. або 44,0 відс. загальної його території, з яких близько 30,0 відс. припадає на орні землі, 63,3 відс. на пасовища та сінокоси, 7.8 відс. – на багаторічні насадження. Виробництвом сільськогосподарської продукції в основному займаються в індивідуальних господарствах населення, а також 21 фермерське господарство.

На території району розташовано 7 баз відпочинку та приватних пансіонатів, 4 санаторії, 1 дитячий відпочинковий заклад, 4 готелі, 52 садиби зеленого туризму.

Транспортне обслуговування населення Косівського району забезпечується функціонуванням 28-ми внутрішньорайонних автобусних маршрутів, на яких щоденно виконується 98 оборотних рейсів. Крім цього, територією району пролягають 12 міжрайонних та 9 міжобласних автобусних маршрутів, що забезпечують транспортне сполучення з обласним центром, а також з сусідніми районами та областями; є пряме сполучення з столицею України (маршрут Косів – Київ). Всі сільські населені пункти району забезпечені регулярним автобусним сполученням.

В районі функціонують 652 об'єкти роздрібної торгівлі, 141 об'єкт громадського харчування, 60 об'єктів побуту, 8 офіційно зареєстрованих ринків. Підприємствами побутового обслуговування населення надаються 19 видів послуг, в тому числі в сільській місцевості – 15.

В Косівському районі функціонують 49 Будинків культури, 50 бібліотек, 5 дитячих шкіл мистецтв (м.Косів, смт.Кути, с.Рожнів, смт.Яблунів, с.Космач), 3 музеї (м.Косів, с.Хімчин, смт.Кути). Працює 32 колективи, які носять почесне звання „Народний" та 1 дитячий „Зразковий".

У районі функціонує: 55 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 10109 учнів; 22 дошкільні навчальні заклади, в т.ч. Уторопське навчально-виховне об'єднання, дошкільним вихованням охоплено 1355 дітей; Косівська вечірня (змінна) ЗОШ ІІІ ст. – 546 учнів; 3 позашкільні навчальні заклади.

В галузі охорони здоров'я функціонують: Косівська центральна районна лікарня на 360 ліжок, Яблунівська районна лікарня на 100 ліжок, Кутська міська лікарня на 85 ліжок, Космацька дільнична лікарня на 16 ліжок, Косівський тубдиспансер на 80 ліжок. В районі розгорнуто 641 лікарняне ліжко. Крім лікарень медичну допомогу надають 10 лікарських амбулаторій, в т.ч. 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 40 ФАПів. В лікувальних закладах району працює 250 лікарів, 766 середніх медпрацівників.

    Адміністративно-територіальні одиниці. Територіальні громади Косівського району